Eesti esimene autismispektri häiretega inimestele mõeldud erihoolekandeküla ehitatakse aastatel 2019-2020 Harjumaale Harku valda Liikva külla. Projektist täpsemalt:

Ehitatakse kolm elumaja, mis pakuvad toetatud elamise võimalust kokku 30-le inimesele. Iga eluhoone pindala on 323 m2. Kõigis neis on kümme magamistuba ning tuba majja tööle asuvale pereemale/pereisale. Lisaks on igas hoones elutuba, avatud köök, pesu- ja tualettruumid ning abiruumid. Hooned on ühekorruselised ning on arvestatud võimalusega, et sinna võib elama asuda liikumispuudega inimesi, kelle põhipuue on autismispektri häire.

1.

Ehitatakse teraapiamaja, mille suurus on 403 m2. Hoones on suur saal, 150 m2, mis lubab läbi viia nii grupiteraapiate seansse kui ka teisi üritusi keskuse elanikele, külastajatele ning nende lähedastele. Samas hoones on kolm ruumi arendavate tegevuste ja teraapiate tarvis, köögiosa, keskuse administratsiooni- ja nõupidamiste ruum, tualetid ning abiruumid. 

Teraapiamaja pakub teenust nii erihoolekandeküla elanikele kui ka kõikidele Harjumaa autismispektri häiretega lastele ja nende peredele. Seda olenemata puude astmest ja vanusest.

2.

Rajatakse töökojad päevasteks tegevusteks ning 400 m2 abihoone kodulindude ja -loomade pidamiseks. Viie hektari suurusele maa-alale rajatakse puuvilja- ja marjaaed. Muuhulgas seatakse sisse mahlakoda, kuhu saavad tulla mahla tegema kõik kogukonna inimesed.  

3.

Küla detailplaneeringu on koostanud Casa Planeeringud OÜ. Projekti tegi Soome firma Insinööritoimisto Oikarainen OY. Ehituse I etapi (kolm elumaja ning teraapiamaja) kogumaksumuseks kujuneb 2 655 000 eurot, millest 1 020 000 katab Euroopa Regionaalarengu Fond ning 355 tuhat eurot on panustanud eraisikud. Palun anna ka Sina oma panus.

4.

+372 55 678 653 

Jälgi meid

  • Black Facebook Icon

Fondi registreerimisnumber: 90014618